107,6 FM

Zmiany zasad rozgrywania meczów na mundialu

Na mistrzostwa świata w Katarze będzie można powołać kadry złożone z 26 piłkarzy - poinformował przebywający w Dausze selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz. Trener Biało-Czerwonych jest w składzie delegacji PZPN, która weźmie udział wieczorem w losowaniu grup mundialu.

Michniewicz przekazał tę decyzję, podjętą podczas kongresu FIFA w Dausze i przegłosowaną przez trenerów reprezentacji narodowych, za pośrednictwem Twittera. Jak dodał, w trakcie meczów będzie można przeprowadzić po pięć zmian.

"Na MŚ w Katarze będzie można powołać 26 piłkarzy i dokonać 5 zmian. Przegłosowane jednogłośnie przez wszelkich trenerów" - napisał selekcjoner biało-czerwonych.

Jego podopieczni wywalczyli awans dzięki zwycięstwu w finale baraży w Chorzowie nad Szwecją 2:0. Wcześniej wygrali walkowerem z Rosją.

Ceremonia losowania grup rozpocznie się o godz. 18 czasu polskiego, choć na razie zostało wyłonionych 29 z 32 uczestników. Polska, zgodnie z najnowszym rankingiem FIFA, w którym zajmuje 26. miejsce, trafiła do trzeciego koszyka.

Michniewicz już wcześniej przekazał, jaka byłaby jego grupa marzeń. Chciałby trafić na Argentynę, USA i Kamerun.

Tegoroczne mistrzostwa świata odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama