107,6 FM

Kułeba: zwycięstwo nad Rosją zależy od sankcji, broni i perspektywy członkostwa w UE

Zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją zależy od sankcji, broni i perspektywy członkostwa w UE - powiedział w poniedziałek szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba. Dodał, że wojna Rosji z Ukrainą i całą Europą będzie trwała dopóki Putin będzie uważał, że Ukraina została pozostawiona sama sobie.

Jak relacjonuje agencja Interfax Ukraina Kułeba na konferencji prasowej z przebywającym z wizytą w Kijowie ministrem spraw zagranicznych Danii Jeppe Kofodem powiedział, że "są trzy sprawy, od których zależy zwycięstwo Ukrainy w tej wojnie. Są to: sankcje, broń i perspektywa uzyskania przez Ukrainę członkostwa w UE".

SYTUACJA NA UKRAINIE: Relacjonujemy na bieżąco

Kułeba poinformował, że zarówno on jak i Kofod uważają, iż nie powinno był żadnych zagadnień tabu w kwestii sankcji, które powinny być zastosowane wobec Rosji.

Dodał, że wojna Rosji z Ukrainą i całą Europą będzie trwała dopóki "Putin bedzie przekonany, że Ukraina została pozostawiona sama sobie na rozstajnych drogach".

Kułeba podkreślił, że właśnie dlatego UE powinna przyczyniać się w możliwie największym stopniu do integracji Ukrainy. "Następną decyzją, której oczekujemy jest przyznanie Ukrainie statusu kandydata na członka UE" - powiedział.

Zdaniem Kułeby "kwestia członkostwa Ukrainy w UE jest w istocie kwestią wojny lub pokoju w Europie".

https://en.interfax.com.ua/news/general/829009.html

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama