107,6 FM

Pięć minut łaski

Taniec, modlitwa i śpiew. Po trzyletniej przerwie 18-22 maja na ulicach Warszawy odbędzie się Misja Talitha Kum. Gościem specjalnym będzie misjonarz o. Antonello Cadeddu.

Hasłem tygodnia ewangelizacyjnego, organizowanego już po raz czwarty 18-22 maja przez Przymierze Miłosierdzia, są słowa: "Boska Warszawa". - Chcemy wyjść na ulice miasta z przesłaniem radości i przypomnieć jego mieszkańcom, że Warszawa jest "Boska", czyli należy do Boga, a także że jest "boska" przez małe "b", bo mieszkają w niej fajni ludzie - wyjaśnia Katarzyna Niewińska, współodpowiedzialna za ewangelizacyjny projekt. - W czasie różnych lęków i niepokojów chcemy zanieść na ulice miasta przede wszystkim przesłanie nadziei - dodaje.

Misja Talita Kum odbywać się będzie codziennie od środy do soboty w godz. 17-19.30 przed kościołem św. Anny. Ewangelizatorzy z Przymierza Miłosierdzia i innych stołecznych wspólnot poprzez taniec, śpiew, pantomimę i świadectwa będą mówić o Bożej miłości i doświadczeniu wiary. - Jako ewangelizatorzy będziemy także rozmawiać z przechodniami. Zależy nam, by wysłuchać ich historii. Duchowi Świętemu wystarczy nieraz pięć minut, by dotknąć łaską czyjegoś serca. W naszej wspólnocie jest wiele osób, które właśnie podczas ewangelizacji ulicznej doznały nawrócenia - dodaje.

Punktem kulminacyjnym każdego dnia będzie Msza św. o godz. 20 w kościele św. Anny z nauką rekolekcyjną wygłoszoną przez o. Antonella, współzałożyciela Przymierza Miłosierdzia.

Misji towarzyszy szereg wydarzeń ewangelizacyjnych, m.in. zaplanowana na sobotę nocna ewangelizacja młodzieży na bulwarach oraz piknik rodzinny na skwerze Hoovera w godz. 12-15. Tydzień ewangelizacji zakończy się 22 maja Mszą św. o godz. 12 w kościele akademickim.

Misji towarzyszą słowa z Ewangelii św. Mateusza o rozmnożeniu chleba. - We wcześniejszych latach misji towarzyszyło wiele wydarzeń ewangelizacyjnych. Choć pandemia wstrzymała wiele działań, nie zniechęcamy się, przynosimy Jezusowi to, co mamy, a On w swojej dobroci pomnaża nasze talenty - mówi K. Niwińska.

Misja Talitha Kum po raz pierwszy odbyła się w 2000 r. w Brazylii. Uliczna ewangelizacja odbywa się także m.in. w Szczecinie, Poznaniu i Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama