107,6 FM

Lędziny. Jest problem z wodą. Jej jakość oburza mieszkańców i władze miasta

W mieście Lędziny od kilkunastu dni trwa spór dotyczący jakości wody, dostarczanej do gospodarstw domowych. Protesty mieszkańców wybuchły po tym, jak Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zmieniło źródło.

Obecnie woda w Lędzinach pochodzi ze stacji przy kopalni "Ziemowit". Dostawca zapewnia, że woda - mimo obecności osadów wapnia i magnezu - spełnia wszelkie normy i nie zagraża zdrowiu. Mieszkańcy są jednak oburzeni:

Podobne opinie odbiorcy wyrazili w internetowej ankiecie, którą założyła w mediach społecznościowych mieszkanka Lędzin, Angelika Figacz-Mania:

Zmiana dostawcy wody była głównym tematem Komisji Gospodarki w Urzędzie Miasta Lędziny. - Tadeusz Krenzel, związkowiec z Solidarności przy KWK Ziemowit ostrzegał mieszkańców:

Burmistrz i rada miasta są zaskoczeni przełączeniem, bo - jak tłumaczą - nikt ich o tym nie uprzedzał. Tymczasem do radnych płyną kolejne skargi.

- relacjonuje radny Hubert Handy.

Tymczasem zarząd Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Tychach wyraził zaskoczenie protestami, o czym mówił Radiu eM prezes Krzysztof Zalwowski:

Wciąż nie wiadomo, czy możliwy będzie powrót do wody, z której dotychczas korzystali lędzinianie. RPWiK argumentuje, że woda z kopalni jest o wiele tańsza a samo przepięcie wygenerowało koszty, które musiało ponieść przedsiębiorstwo.

Lędziny. Jest problem z wodą. Jej jakość oburza mieszkańców i władze miasta   Mieszkańcy miasta licznie uczestniczyli w Komisji Gospodarki w Urzędzie Miasta Lędziny, której tematem była jakość wody Marcin Iciek/ Radio eM

Posłuchaj całej relacji naszego reportera:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama