107,6 FM

Sosnowiec. Blisko 150 mln złotych na remonty dróg

Kilkanaście ulic i skrzyżowań w Sosnowcu zyska nowe oblicze. Miasto za ponad 100 milionów złotych wyremontuje jedne z kluczowych arterii, w tym ulice Pierwszego Maja, Orlą i Wawel.

Drogi w Sosnowcu czeka fala modernizacji. Miasto podpisało umowy aż z trzema spółkami, które za łączną kwotę ponad 140 milionów złotych przebudują kilkanaście ulic i skrzyżowań w mieście. Najważniejsze z nich wymienia prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński:

Projekt został podzielony na siedem części, z czego większość prac wykona spółka Silesia Invest. „Musieliśmy podjąć bardzo duże ryzyko” - mówi jej prezes, Jarosław Szmitka:

Najdroższą planowaną przebudową jest remont wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Wojska Polskiego na Dańdówce. O jego szczegółach mówi Daniel Dańko z firmy Himmel i Papesch:

Modernizacje kilkunastu dróg i skrzyżowań za 140 milionów złotych zrealizuje Sosnowiec. Niecałą połowę środków miasto uzyskało z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Mówi Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek:

Oczywiście, planowane remonty spowodują duże utrudnienia w ruchu. Największe – na Dańdówce, gdzie wyburzany i budowany od nowa będzie wiadukt kolejowy w ciągu ulicy Wojska Polskiego. W przypadku innych inwestycji samorządowcy zapewniają, że nie dojdzie do całkowitego zamknięcia dróg.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama