107,6 FM

Papież zapewnił o swej solidarności z narodem ukraińskim i ofiarami konfliktów w innych krajach

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zapewnił o swej solidarności z narodem ukraińskim i ofiarami konfliktów społecznych w innych krajach. Pozdrowił także uczestników dorocznej pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę.

 Drodzy bracia i siostry,

Łączę się z cierpieniem mieszkańcami Sri Lanki, którzy nadal odczuwają skutki niestabilności politycznej i gospodarczej. Wraz z biskupami tego kraju ponawiam apel o pokój i błagam osoby sprawujące władzę, by nie lekceważyły wołania ubogich i ludzkich potrzeb.

Pragnę skierować szczególną myśl do mieszkańców Libii, zwłaszcza ludzi młodych i wszystkich tych, którzy cierpią z powodu poważnych problemów społecznych i gospodarczych tego kraju. Wzywam wszystkich do ponownego poszukiwania przekonujących rozwiązań, z pomocą wspólnoty międzynarodowej, poprzez konstruktywny dialog i pojednanie narodowe.

Ponownie zapewniam o mej solidarności z narodem ukraińskim, który codziennie jest dręczony brutalnymi atakami, za które płacą zwykli ludzie. Modlę się za wszystkie rodziny, szczególnie za ofiary, rannych, chorych; modlę się za osoby starsze i dzieci. Niech Bóg ukaże drogę do położenia kresu tej szalonej wojny!

Dziś obchodzimy Niedzielę Morza. Pamiętajmy o wszystkich marynarzach, z szacunkiem i wdzięcznością za ich cenną pracę, a także o kapelanach i wolontariuszach „Stella Maris”. Powierzam Matce Bożej marynarzy uwięzionych w strefach wojennych, aby mogli powrócić do domu.

Pozdrawiam grupę z Kolegium São Tomás w Lizbonie i wiernych z Viseu w Portugalii; chór „Siempre así” z Hiszpanii, młodzież z archidiecezji berlińskiej i młodzież, która przyjęła bierzmowanie z Bolgare (Bergamo). Pozdrawiam pielgrzymów polskich i przekazuję pozdrowienia uczestnikom corocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium w Częstochowie. Pozdrawiam też kapłanów z różnych krajów uczestniczących w kursie dla wykładowców seminaryjnych zorganizowanym przez Instytut Sacerdos w Rzymie.

I życzę wszystkim dobrej niedzieli. Proszę nie zapominajcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia!

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy