107,6 FM

Śląskie. A4 między Krakowem i Katowicami zmieni właściciela? Duże nadzieje w Jaworznie

Odcinek autostraty A4 między Krakowem i Katowicami może zmienić właściciela. Za 5 lat wygasa umowa koncesyjna z firmą Stalexport i, jak zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, nie będzie ona przedłużana.

Niższe opłaty za przejazd z Katowic do Krakowa lub nawet całkowite ich zniesienie. Tak brzmi niedawna zapowiedź ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Miałoby się to stać dzięki przejęciu odcinka autostrady A4 przez państwo po 2027 roku. Z takich planów cieszą się między innymi mieszkańcy Jaworzna, a wśród korzyści wymieniają mniejsze koszty oraz usprawnienie ruchu w mieście:

Nadzieje z tym związane mają między innymi władze Jaworzna, dla który jest to furtka do pełnego otwarcia węzła w dzielnicy Jeleń. Mówi rzecznik Urzędu Miasta, Filip Szatanik:

Do tej pory otwarcie węzła w stronę Krakowa blokował zarządca autostrady, tłumacząc to względami ekonomicznymi. Zaraz przed zjazdem znajduje się bowiem punkt poboru opłat.

Wiele pytanych osób powątpiewa jednak w zapowiedzi ministra Adamczyka:

Ostatnio po raz kolejny wzrósł koszt przejazdu autostradą z Krakowa do Katowic. Za samochód osobowy trzeba zapłacić łącznie 26 złotych, a za ciężarówkę 80 złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama