107,6 FM

Śląskie. Zapasy krwi największe w RCKiK w Katowicach. Krew oddają też kibice Górnika Zabrze

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach ma obecnie najwyższe zapasy krwi w całym kraju - poinformował Radio eM Stanisław Dyląg. W akcje oddawania krwi włączają się m.in. kibice Górnika Zabrze.

Dyrektor katowickiego centrum przyznał, że w wakacje zwykle występują obniżone stany zapasów krwi. Obecnie jednak, dzięki akcjom promocyjnym, wysokiej świadomości i zaangażowaniu mieszkańców regionu - rezerwy są dużo wyższe. Dzięki temu nie trzeba odkładać planowanych zabiegów operacyjnych na dalsze terminy - przyznał Stanisław Dyląg:

Dyrektor przyznał, że w okresie wakacyjnym centrum organizuje miesięcznie kilkadziesiąt wyjazdowych akcji związanych z oddawaniem krwi. Po to, by być możliwie jak najbliżej mieszkańców w tych miejscach, gdzie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach nie ma swoich placówek.

Kibice Górnika Zabrze od ponad roku - jako grupa - honorowo oddają krew.

Sympatycy klubu z Roosevelta włączyli się w struktury Legionu Honorowych Dawców Krwi. Dzięki temu mogą wchodzić we współpracę z klubem i oferować dawcom gadżety - oraz nawet vouchery na trybuny. Sebastian Kalata, koordynator Legionu HDK "Trójkolorowi" wskazuje, że trudno oszacować ile litrów kibicowskiej krwi zostało już przekazanych.

Kolejna akcja kibiców już po wakacjach - we wrześniu.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama