107,6 FM

Ponad 140 tys. motocyklistów przyjechało z pielgrzymką do Fatimy

Ponad 140 tys. motocyklistów z całej Portugalii wzięło udział w jednodniowej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.

W wydarzeniu, jak potwierdziły władze tego popularnego miejsca kultu, uczestniczyli posiadacze motocykli z niemal wszystkich zakątków Portugalii. Jak poinformował Hugo Pataca, jeden z współuczestników wydarzenia, w trakcie pielgrzymki duchowni obecni w sanktuarium pobłogosławili kaski motocyklistów. - Takie błogosławieństwo odbieram jako gest pozwalający mi wierzyć w to, że jestem podczas podróży chroniony przez Boga – stwierdził portugalski motocyklista.

W trakcie pielgrzymki do Fatimy portugalscy motocykliści wzięli udział we mszy świętej oraz w odmawianiu różańca. Część z nich spotkała się również z władzami fatimskiego sanktuarium.

Portugalskie media komentujące wydarzenie wskazują, że motocykliści są jedną z najlepiej zorganizowanych oraz solidaryzujących się ze sobą grup społecznych w tym kraju. Przypominają, że na organizowane wydarzenia tego środowiska stawiają się często duże grupy motocyklistów. Jednym z przykładów takich “zlotów” był zorganizowany w 2021 r. w Porto protest przeciwko obowiązkowym inspekcjom technicznym motocykli. Manifestacja, w której udział wzięły tysiące osób, doprowadziła do paraliżu centrum miasta oraz dróg prowadzących do niego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama