107,6 FM

Otwarcie trzech nowych stacji metra

Kolejne stacje drugiej linii podziemnej kolejki: Zacisze, Kondratowicza i Bródno zostały otwarte.

Warszawiacy mogą już korzystać z bródnowskiego odcinka metra.  Na Bródnie wybudowane zostały trzy stacje: Zacisze – pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, Kondratowicza – przy skrzyżowaniu ulic Malborskiej i Kondratowicza oraz Bródno (o długości 670 m i kubaturze 470 tys. metrów kwadratowych) – przy skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i Rembielińskiej. Łączą je ponad cztery kilometry torowiska. Za ostatnią stacją powstała również komora torów odstawczych, która będzie służyła do zawracania i postoju pociągów. Wybudowane zostały też trzy wentylatornie.

24 sierpnia wykonawca złożył zawiadomienie o zakończeniu budowy. Pięć dni temu firma Gülermak odebrała cztery pozwolenia na użytkowanie trzech wentylatorni i szybu wydobywczego. Pozwolenie miała też jedna stacja - Kondratowicza.

30 czerwca otwarte zostały dwie stacje metra linii M2 na Bemowie: Ulrychów - położona w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo zlokalizowana w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu.

Długość nowo otwartego odcinka wynosi prawie 4 km. W okolicach mieszka ok. 150 tys. osób. Metro będzie jeździło co 2 minuty i 50 sekund. Wprowadzone zostaną również zmiany w kursowaniu warszawskiego transportu publicznego. 

II linia metra łączy Bemowo z Bródnem i będzie liczyć 21 stacji. Podróż z Bródna na Bemowo trwa nieco ponad pół godziny, do centrum - 20 minut.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama