107,6 FM

Katowice. CINiBA obchodzi 10. urodziny

Ponad 2,5 miliona osób obsłużyła CINiBA od początku swojego istnienia. Mija 10 lat od otwarcia tej wspólnej dla Uniwesytetu Ślaskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach biblioteki.

10 lat kończy Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej czyli katowicka CINiBA. Obiekt jest miejscem przechowywania wspólnych zbiorów Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, a także przestrzenią do nauki dla studentów. Ideę, która przyświecała stworzeniu tej biblioteki przypomina jej dyrektor Dariusz Pawelec:

Przez ten czas gmach stał się również miejscem spotkań kulturalnych oraz przestrzenią nauki dla studentów. Mówi rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, Celina Olszak:

Jak zaznaczają władze CINiB-y, miejsce nie jest zarezerwowane jedynie dla studentów, ale przez lata otwarło się dla mieszkańców całego regionu.

Katowice. CINiBA obchodzi 10. urodziny   Władze uczelni. 10-lecie istnienia CINiB-y Adam Stano / Radio eM

Z okazji 10-lecia CINiB-y organizowana jest również debata 'Biblioteka przyszłości”. Jej temat to wyzwania stojące przed podobnymi instytucjami w naszym kraju – zwłaszcza po okresie pandemii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama