107,6 FM

Ruda Śląska. Protestowali pracownicy Huty Pokój

Około 200 związkowców demonstrowało dziś [12.10.2022] przed bramą Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, domagając się m.in. realizacji obiecanych inwestycji w hutniczych spółkach Grupy Węglokoksu. Grupa zapewnia, że niebawem nastąpi dokapitalizowanie tych spółek, a plany inwestycyjne będą realizowane.

W Rudzie Śląskiej protestowali pracownicy Huty Pokój. Boją się oni o przyszłość zakładu i swoje miejsca pracy . Wszystko w związku z brakiem dofinansowania ze strony rządu oraz kierującej hutą spółki Węglokoks, którą związkowcy obwiniają za obecną sytuację. - Mówi Mariusz Latka, przewodniczący komisji WZZ Sierpień '80 w Hucie Pokój:

Ruda Śląska. Protestowali pracownicy Huty Pokój   Adam Stano/ Radio eM

Podczas demonstracji przed bramą rudzkiej huty pracownicy i związkowcy domagali się rozmów z kierownictwem spółki Węglokoks oraz wsparcia finansowego ze strony rządu. - Mówi Joachim Kuchta, przewodniczący zakładowej Solidarności:

A mowa o kwocie 260 milionów złotych. Jak mówią związkowcy, aktualnie zakład na czas realizuje kontrakty, ale przez wysokie marże brakuje mu funduszy na opłacenie rachunków.

Ruda Śląska. Protestowali pracownicy Huty Pokój   Adam Stano/ Radio eM

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama