107,6 FM

Trwa "Gaude Cantem"! Chórzyści wystąpią w Bielsku-Białej i okolicy

Koncerty XVII Międzynarodowego Festiwalu Chórów „Gaude Cantem” im. Kazimierza Fobera potrwają do niedzieli 16 października. Od czwartku odbywają się festiwalowe warsztaty dla śpiewaków i dyrygentów. A w piątek w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej odbył się koncert inauguracyjny z prezentacją uczestniczących w konkursie zespołów, a także wykonaniem przez połączone chóry wielkich kompozycji. Publiczność wysłuchała m.in. dzieła Józefa Świdra: "Missa angelica"...

Prezentacja zespołów biorących udział w konkursie poprzedziła drugą część koncertu, w której wystąpili: chór mieszany „Hejnał Mazańcowice” z Mazańcowic, Lucky Voice Band z Praga (Czechy), chór mieszany „Presto Cantabile” z Tychów i chór Mieszany „Echo” z Trzebinia, Silesian Chamber Players oraz solistka: Joanna Korpiela-Jatkowska, sopran.

Dyrygowali: Elżbieta Wtorkowska, Aleksandra Paszek-Trefon i Krzysztof Przemyk, a w programie koncertu znalazły się kompozycje:

 • Józef Świder – Missa angelica
 • Mirosław Gałęski – Śpiewaj radośnie
 • Norbert Blacha – Modlitwa o pokój
 • Camille Saint-Saëns – Tollite Hostias.

W sobotę koncerty zespołów występujących na festiwalu Gaude Cantem będzie można spotkać w kilku miejscowościach:

 • 11.00 - w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbędą się przesłuchania konkursowe chórów seniora oraz zespołów uczestniczących w konkursie głównym
 • o 16.00 w kościele Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej koncertować będą: Stowarzyszenie Tyski Chór Mieszany „Presto Cantabile”, Lucky Voice Band z Pragi i chór „Angelus Cantat” z Głubczyc.
 • o 16.00 w DPS Nauczyciela w Bielsku-Białej przy ul. Pocztowej wystąpi Rybnicki Chór Kameralny  „Autograph”.
 • o 15.00 w DPS dla osób starszych przy ul. Żywieckiej 15 w Bielsku-Białej zaśpiewa chór "Klaster" z Zabrza
 • o 16.00 w kościele Świętych Szymona i Judy Tadeusza w Kozach wystąpią: Polski Zespół Śpiewaczy „Hutnik” z Trzyńca, Chór Mieszany „Echo” z Bielska-Białej i Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
 • o 16.00 w Klubie Osiedlowym "Karpatek" w Bielsku-Białej zaśpiewają: Chór „Sitanianie” z Sitańca, Żeński Zespół Wokalny ”ROCHOir” z Oświęcimia i Chór Mieszany „Canticum Novum” z Czeskiego Cieszyna.
 • o 16.00 w GOK Jasienica - filia w Mazańcowicach - wystąpią: Ludowy Chór „Osieczanie” z Osieka, Chór Mieszany „Echo” z Trzebini i Female Choir Belius z Očovej (Słowacja).

Finałowy koncert festiwalu odbędzie się w niedzielę 16 października o 13.00 w ewangelicko-augsburskim kościele Zbawiciela w Bielsku-Białej. Podczas koncertu jury ogłosi wyniki konkursów i odbędzie się wręczenie nagród oraz występy laureatów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy