107,6 FM

Korbielowska pielgrzymka na Jasną Górkę przyszła już dwudziesty raz...

Pątnicy z Korbielowa, ale także z innych parafii dekanatu jeleśniańskiego, pielgrzymowali do MB Częstochowskiej. Wybrali się jednak nie na Jasną Górę, ale do Ślemienia, by modlić się w sanktuarium na Jasnej Górce...

Już po raz dwudziesty od MB Śnieżnej z Korbielowa wyruszyła wrześniowa pielgrzymka do MB Częstochowskiej z sanktuarium na Jasnej Górce. Wraz z parafianami i wiernymi dekanatu jeleśniańskiego wyruszyli w tę jubileuszową wędrówkę także nowicjusze dominikańscy, a na czele pątników stanął o. Krzysztof Ruszel OP, proboszcz i przeor korbielowskiej wspólnoty zakonnej dominikanów.

W mijanych kościołach czekali na nich miejscowi duszpasterze i parafianie z poczęstunkiem. – Wiele osób, które mijaliśmy po drodze, pozdrawiało nas serdecznie. Były też takie sympatyczne gesty jak ten, kiedy jeden z mieszkańców wręczył nam torbę pełną cukierków, z prośbą, byśmy częstowali się w drodze – mówi Barbara Harężlak z Pewli Małej.  

Na Jasnej Górce powitał pielgrzymów ks. Andrzej Kamiński, nowy proboszcz ślemieński, pochodzący z sąsiadującej z Korbielowem Krzyżowej. Podczas Mszy św. pielgrzymi polecali wstawiennictwu Maryi swoje intencje i prośby powierzone przez innych.

 - Prośmy też w intencji starszych i chorych, którzy zostali w Korbielowie, a zwłaszcza tych, którzy kiedyś chodzili na te pielgrzymki, a teraz zdrowie im już nie pozwala – mówił o. Ruszel.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama