107,6 FM

Dzień Życia Konsekrowanego to idealny moment na premierę hymnu Kongresu Młodych Konsekrowanych

Jako organizatorzy i uczestnicy Kongresu postanowiliśmy, że chcemy wrócić wspomnieniami do doświadczenia naszego wrześniowego spotkania i właśnie 2 lutego podzielić się z innymi, tym co nas spotkało!

Po doświadczeniu wspólnej modlitwy i śpiewu w naszych głowach pojawił się pomysł, aby utwór „Powstań i świeć!”, który był hymnem Kongresu, stał się doświadczeniem nie tylko Młodych Konsekrowanych. Zrodziło się pragnienie, żeby te słowa i muzyka stały się znakiem nadziei, która rozbudziła się w sercach. Kiedy indziej jak nie dziś Kościół i świat powinien usłyszeć głos młodych zakonnic, zakonników i konsekrowanych świeckich, który chcą powstać, chcą świecić i być widziani świecie.

Niech utwór "Powstań i świeć", stanie się głosem wszystkich Młodych Konsekrowanych i wszystkich młodych w ogóle, a także głosem wszystkich tych wszystkich, którzy mają w sobie pasję żeby szukać Chrystusa pośród swoich ciemności.

Powstań i świeć | Hymn IV Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych
Kongres młodych osób konsekrowanych

Tekst i tytuł utworu zainspirowany jest słowami z Ewangelii według św. Jana, oraz z księgi proroka Izajasza (Iz 60, 1a), które stanowiły temat Kongresu odbywającego się we wrześniu ubiegłego. Autorem muzyki jest Dominik Dubiel SJ, słowa napisał ks. Wojciech Koladyński. 

Na szczególne wyróżnienie w stworzeniu tego wykonania zasługują: przy fortepianie - Michał Makulski, wiolonczela - Wiktor Ławnicki SDB, śpiew: Magdalena Myjak oraz Rafał Maciejewski - pomysłodawca i koordynator projektu, reżyseria dźwięku - Mateusz Banasiuk. W chórze śpiewało 55 osób konsekrowanych z 28 zakonów, zgromadzeń zakonnych i instytutów świeckich. Nagranie odbyło się w studiu Polskiego Radia w Warszawie. W teledysku wykorzystano materiały filmowe nakręcone w trakcie Kongresu, oraz podczas nagrań studyjnych. 

Na kolejnej stronie wywiad z autorem muzyki i jezuitą Dominikiem Dubielem SJ.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy