107,6 FM

Co w numerze? #6

Już jest dostępny kolejny lutowy numer „Gościa Gliwickiego”, a w nim…

Wydanie otwieramy relacją z Mszy św. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu, podczas której dziękowano biskupowi gliwickiemu Janowi Kopcowi za jego posługę na Śląsku Opolskim. Przez 19 lat, od 1993 do 2012 roku, pełnił funkcję biskupa pomocniczego diecezji opolskiej.

W związku z obchodzonym właśnie Światowym Dniem Chorego publikujemy rozmowę z Łucją Bartoszewską, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Matki Teresy w Zabrzu, która mówi o opiece w domu chorego, wsparciu rodzin i trudnościach związanych z działalnością hospicyjną.

W Gościu Gliwickim na 12 lutego podajemy wstępne informacje dotyczące sakry biskupiej ks. Sławomira Odera i jego ingresu do katedry gliwickiej. Piszemy też m. in. o 25-leciu Zespołu Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu, obchodach w 100. rocznicy największej katastrofy górniczej w Bytomiu, konkursie IPN, a w cyklu o sztuce sakralnej wyjaśniamy, czym jest absyda.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 12 lutego jest już w sprzedaży w parafiach oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 6/2023
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama