107,6 FM

Rybnik. Lodówka społeczna we "Wspólnym Stole"

Lodówkę w nowej lokalizacji ustawili pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku i Rybnickich Służb Komunalnych. W prace byli również zaangażowani podopieczni i wolontariusze „Wspólnego Stołu”.

Wspólny stół to miejsce, w którym każdy może przygotować ciepły posiłek i spokojnie go zjeść. Lokal wyposażony jest w podstawowe sprzęty przydatne podczas gotowania i zaopatrywany w produkty spożywcze umożliwiające przygotowanie pełnowartościowego posiłku. - Mówi Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu:

We "Wspólnym stole" do dyspozycji użytkowników jest również wspólny kącik przeznaczony do odpoczynku, poczytania na miejscu książek i magazynów, czy skorzystania ze stanowiska komputerowego.

Właśnie w te założenia doskonale wpisuje się idea „Jadłodzielni” – ustawionej przed drzwiami „Wspólnego Stołu” lodówki, do której w każdej chwili można przynieść jedzenie, z którego z kolei będzie mógł skorzystać ktoś potrzebujący.

To właśnie zbieżność w zakresie idei pomocy osobom potrzebującym w przygotowaniu posiłku zdecydowała o przeniesieniu lodówki do nowej lokalizacji, która  ponadto, dzięki koordynacji pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, pozwala na sprawniejsze funkcjonowanie „Jadłodzielni”, w tym np. dbanie o czystość wokół niej. Za wyborem nowego miejsca przemawiał również fakt, iż jest to miejsce otwarte, często uczęszczane przez mieszkańców, dobrze oświetlone i w pobliżu jednej z głównych ulic Rybnika. Docelowo pojawi się tam również monitoring. - Zgodnie z planem przed drzwiami Wspólnego Stołu została usadowiona społeczna lodówka. Nasi podopieczni stanęli na wysokości zadania. To nieoceniona pomoc. Dodatkowo pojawiła się pierwsza i nie ostatnia donica, w której zasadzono nowalijki. W zależności od warunków atmosferycznych będą dosadzane kolejne rośliny. A po pracy przyszedł czas na ciepły posiłek – poinformowali na facebookowym profilu animatorzy Wspólnego Stołu.

Lodówka społeczna działa już przy „Wspólnym stole” na ul. Zebrzydowickiej 30/3. Tzw. „Jadłodzielnia” została przeniesiona z placu przy kościele Ojców Franciszkanów na ul. Wodzisławskiej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama