107,6 FM

Zabrze. Podpisano umowę na rewitalizację Parku Hutniczego w centrum miasta

Najstarszy park w Zabrzu odzyska swój dawny blask. Rusza rewitalizacja Parku Hutniczego w centrum miasta, która zakłada nie tylko odnowienie tej przestrzeni, ale również stworzenie tam infrastruktury do rekreacji i zabawy.

Rozpoczyna się rewitalizacja Parku Hutniczego w centrum Zabrza. Przestrzeń ma zostać odnowiona i rozbudowana o wodny plac zabaw, skatepark czy miejsca do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców.  Elementy projektu wymienia Leszek Szczygielski z Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta:

W Parku Hutniczym nie zabraknie również ławek, koszy na śmieci czy oświetlenia. Wszystko z poszanowaniem znajdującej się w tym miejscu przyrody – zaznacza prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik:

Szczególną uwagę na znajdujące się w Parku Hutniczym drzewa zwrócił również projektant nowej przestrzeni, Mirosław Barcik:

Będzie też ukłon w stronę historii - replika poidełka neptuna, które stało w tym miejscu przed laty. Rewitalizacja ma zakończyć się za około 6 miesięcy. Koszt rewitalizacji parku to niespełna 9 milionów złotych. Środki na remont pochodzą z pozyskanych przed rokiem przez Zabrze dotacji z Funduszy Norweskich.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama