107,6 FM

Wśród lauretaów dwoje uczniów z diecezji gliwickiej

Aleksandra Mielcarek zdobyła pierwsze, a Szymon Korzuch - trzecie miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych.

Finał konkursu, którego tematem w tym roku było kanoniczne prawo karne, odbył się 31 maja w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do finału spośród ok. 800 uczniów z 84 szkół zakwalifikowało się 145 osób.

Laureatka pierwszego miejsca, Aleksandra Mielcarek, jest uczennicą V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Struga w Gliwicach. Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem katechetki Katarzyny Kłysik. Drugie miejsce zdobył Michał Brydziński z VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, a trzecie - Szymon Korzuch z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach, który przygotowywał się pod kierunkiem katechetki Ireny Cebuli.

Laureaci ośmiu pierwszych miejsc otrzymali indeks na kierunek prawo kanoniczne w UKSW w Warszawie.

Konkurs jest organizowany przez Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Regula Iuris przy Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu prawa kanonicznego, zachęcenie do lektury dokumentów Kościoła katolickiego, formowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozwijania wiedzy, stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom warunków twórczej pracy z młodzieżą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama