107,6 FM

Nowy szef redakcji katolickiej Polskiego Radia

Redakcja katolicka w Polskim Radiu ma nowego szefa. Od dziś jest nim o. Wojciech Mikulski, jezuita. Zastąpił on na tym stanowisku o. Andrzeja Majewskiego SJ, który kierował redakcją od kwietnia 2018 roku.

Ojciec Wojciech Mikulski SJ kierował już Naczelną Redakcją Programów Katolickich Polskiego Radia w latach 2006-2013. W tym czasie udzielał się także jako członek Komisji Etyki w Polskim Radiu (2006-2008). W latach 2010-2018 był konsultorem ówczesnej Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu. Był współpomysłodawcą i współtwórcą „Familijnej Jedynki”, która do dziś emitowana jest na antenie programu Pierwszego Polskiego Radia. O. Mikulski był też dyrektorem prowadzonego przez jezuitów w Warszawie-Falenicy Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury.

Redakcje katolickie w mediach publicznych powstały pod koniec 1989 roku. Oprócz zapewnienia stałej informacji o Kościele szerokiemu spektrum odbiorców tych mediów ich zadaniem jest prezentowanie aktualnych wydarzeń religijnych, kulturalnych i społecznych z perspektywy Kościoła Powszechnego. Audycje redakcji katolickiej obecne są na wszystkich głównych antenach Polskiego Radia. W programie I są to: „Ślady na piasku”, „Familijna Jedynka” oraz „Myśli na dobry dzień”, programie II „Słowo na dzień” i audycja „Lumen”, w programie III „Muzyczne Rozmowy” a w radiowej „Czwórce”: „W dobrych zawodach” i „Nocne Cz@ty”. Ponadto Redakcja współpracuje z anteną informacyjną Polskiego Radia PR24 przygotowując codzienny serwis „Z życia Kościoła” i niedzielną audycję „Kościół nasz powszedni”. Obok przygotowywania swych stałych programów Redakcja aktywnie uczestniczy w transmisjach wielkich wydarzeń kościelnych, jak beatyfikacje, kanonizacje czy pielgrzymki papieskie. Przy okazji tych wydarzeń tworzy okolicznościowe audycje oraz przygotowuje wydawnictwa fonograficzne.

Obecnie w Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia zatrudnionych jest 10 osób. Redakcją kierowali od 1989 roku: o. Krzysztof Ołdakowski SJ, o. Grzegorz Dobroczyński SJ, o. Krzysztof Dorosz SJ, o. Rafał Sztejka SJ, o. Wojciech Mikulski SJ oraz o. Andrzej Majewski SJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama