107,6 FM

Nie jesteś sam!

Ministranci, lektorzy, ceremoniarze, animatorzy, a także rodzice i "seniorzy" - razem z bpem Andrzejem Iwaneckim i księżmi opiekunami spotkają się na pielgrzymce w Rudach.

- Początek roku szkolno-formacyjnego to doskonała okazja do tego, aby spotkać się razem, wokół ołtarza u naszej Matki Bożej Pokornej w Rudach. Chcemy prosić Bożą Opatrzność o potrzebne łaski dla całej wspólnoty ministrantów, o opiekę Matki Bożej i o wszystko, co jest potrzebne dla każdego w życiu duchowym, osobistym i szkolnym - - zaprasza ks. Adrian Kaszowski, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Zaproszenie skierowane jest także do rodziców i "seniorów", czyli tych, którzy kiedyś służyli, a może nawet dalej służą przy ołtarzu.

- Zależy mi, żeby ministranci, którzy może już zakończyli czy przerwali na jakiś czas służbę, też przyjechali na pielgrzymkę. Kiedy wiele lat temu składali swoje ministranckie przyrzeczenia, nie składali ich na jakiś określony czas. To, co wtedy wydarzyło się w ich życiu, na pewno pozostawiło trwały ślad w ich sercu, zresztą wielu tzw. byłych ministrantów często wraca wspomnieniami do dobrych i pięknych wydarzeń, których doświadczyli właśnie we wspólnocie ministranckiej. I nawet jeśli różne obowiązki studenckie, zawodowe czy rodzinne uniemożliwiają podjęcie czynnej i regularnej służby, to obecność na pielgrzymce, gdzie spotykają się wszyscy ministranci z całej diecezji, będzie wspaniałym doświadczeniem osobistym i umocnieniem przyrzeczeń dawno temu złożonych. To zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania kierujemy także do naszych rodziców, którzy przecież od samego początku towarzyszą ministranckim powołaniom. Niech ich obecność w tym szczególnym dniu będzie także okazją do naszego dziękczynienia za nich i za ich wsparcie - zachęca ks. Kaszowski

Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 9 września. Od 10.00 zaplanowana jest recepcja grup ministranckich. W tym czasie przez godzinę można skorzystać z sakramentu pokuty. Przed Mszą o 11.00 będzie krótkie przygotowanie do liturgii. Eucharystii w intencji LSO z ustanowieniem nowych ceremoniarzy oraz zawierzeniem ministrantów Matce Bożej Pokornej przewodniczyć będzie bp Andrzej Iwanecki.

Po tej uroczystości rozpocznie się piknik ministrancki (losowanie głównych nagród spośród wszystkich uczestników pielgrzymki, punkt gastronomiczny i inne atrakcje). Zakończenie pielgrzymki przewidziane jest o 14.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama