107,6 FM

Caritas Polska ogłosiła zbiórkę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Maroku

Caritas Polska ogłosił zbiórkę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Maroku. Na początku organizacja przekazała marokańskiemu Caritasowi 100 tys. zł. Zostaną za to kupione agregatory prądotwórcze, woda, jedzenie, namioty i koce - poinformowała organizacja.

Epicentrum trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,8 znajdowało się 72 km na południowy zachód od Marrakeszu. Najbardziej dotknięta katastrofą została ludność w regionie Atlasu Wysokiego. Trwa akcja ratunkowa, jednak dotarcie na ten obszar jest bardzo utrudnione. W poniedziałek poinformowano o wysłaniu helikopterów wojskowych w celu udzielenia pomocy rannym.

"W odpowiedzi na dramatyczną sytuację, w jakiej znaleźli się mieszkańcy Maroka, Caritas Polska przekazuje na pomoc 100 tys. złotych. Pieniądze trafią do partnerskiego Caritasu Maroko, które działa na miejscu i dzięki któremu potrzebujący otrzymają najpilniejszą pomoc w postaci agregatów prądotwórczych, wody, jedzenia, namiotów czy koców" - powiedział zastępca dyrektora Caritas Polska Ireneusz Krause w przekazanym w poniedziałek PAP komunikacie.

Maroko: Siostry zakonne udzielają pomocy ofiarom trzęsienia ziemi

Jak podkreśla organizacja "z dnia na dzień potrzeby rosną". "Szpitale są pełne. Wiele osób straciło dosłownie wszystko, są bez dachu nad głową i środków do życia. W szczególnie trudnej sytuacji pozostają rodziny z małymi dziećmi, osoby starsze i chore. W związku z tym, zwracamy się z gorącą prośbą o udzielanie pomocy poprzez Caritas Polska" - zaapelował dyrektor Caritasu Polska ks. dr Marcin Iżycki.

Wsparcia poszkodowanym można udzielić wysyłając SMS o treści MAROKO pod numer 72052 (2,46 zł z VAT) lub wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (z dopiskiem MAROKO).

W górskie regiony Maroka pomoc stara się dostarczać wojsko. Próbują się tam dostać także wolontariusze. W trwającej akcji poszukiwawczo-ratowniczej uczestniczą też zespoły z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i z Kataru.

 
 
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama