107,6 FM

Metropolia. Od czwartku wyłączony system ŚKUP. Zmiany dla pasażerów

Uwaga pasażerowie w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Od czwartku 28 września przestanie działać system Śląskiej Karty Usług Publicznych. W październiku zastąpi go nowa odsłona platformy sprzedażowej - Transport GZM. 

Od jutra (czwartku) przestaje działać system ŚKUP. Śląska Karta Usług Publicznych odchodzi do lamusa. Od 1 października wchodzi w życie nowy system pod nazwą "Transport GZM", co wymaga założenia konta w systemie. 

- Pasażerowie powinni założyć konto na transportgzm.pl, poza tym niewiele się zmienia - uspokaja Jacek Brzezinka, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

Od 28 września do 1 października potrwa okres przejściowy - w tym czasie pasażerowie powinni korzystać z biletów papierowych, lub kupionych przez aplikacje. 

- Od 1 października nic nie zmieni się natomiast dla tych, którzy korzystają z biletów papierowych - zapewnia Łukasz Zych, rzecznik GZM:

- Śląska Karta Usług Publicznych była innowacyjna, ale miała mnóstwo niedoskonałości - zaznacza profesor Jacek Szołtysek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

Dlatego zdaniem profesora Szołtyska oba systemy - stary i nowy, powinny przez jakiś czas działać jeszcze równolegle. 

Przez 8 lat funkcjonowania Śląska Karta Usług Publicznych przysporzyła wielu problemów, ale są i tacy, którzy dobrze będą ją wspominać:

Częścią nowego systemu sprzedaży biletów jest też aplikacja "Transport GZM". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama