Chorzów. Podział punktów na Śląskim. Ruch Chorzów zremisował ze Śląskiem Wrocław

Ruch wrócił do Chorzowa. Na Stadionie Śląskim zmierzył się ze Śląskiem Wrocław. Mecz PKO BP Ekstraklasy zakończył się remisem 2-2.

W meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy Ruch Chorzów zagrał ze Śląskiem Wrocław na Stadionie Śląskim. Pojedynek źle zaczął się dla Niebieskich, którzy stracili gola już w 4. minucie gry. Ruch zdołał wyrównać z rzutu karnego w 17. minucie. Piłkę do siatki gości skierował Daniel Szczepan.

Jeszcze przed przerwą, po koronkowej akcji, Śląsk wyszedł na prowadzenie 2-1. W drugiej połowie Ruch znów musiał gonić wynik. Po kontrowersyjnej decyzji arbitra, sędzia wskazał na rzut karny w 80.minucie. Zdaniem sędziego faulowany przez bramkarza był napastnik Ruchu Daniel Szczepan. Sam poszkodowany wykonał "jedenastkę" bezbłędnie. Ruch zremisował ze Śląskiem 2-2.

Mecz obejrzało blisko 30 tys. kibiców zgromadzonych na Stadionie Śląskim.