107,6 FM

Wolontariat Misyjny NINIWY zaprasza

Już wkrótce możesz rozpocząć niezwykłą przygodę, która zmieni nie tylko Twoje życie! Brzmi jak oklepany frazes domorosłego trenera personalnego? To czytaj dalej, a może trafisz do Kamerunu czy Maroka…

Wolontariat Misyjny NINIWY – koordynowany przez Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA – to sposób na zaangażowanie i służbę młodych, którzy mogą zrobić coś dobrego w miejscach, gdzie ich pomoc i umiejętności są najbardziej potrzebne.

– Jeżeli masz wyobraźnię miłości, jeżeli chcesz podzielić się swoim czasem, umiejętnościami, wiarą i miłością z ludźmi, którzy żyją w innych miejscach świata, to wolontariat jest dla Ciebie – zaprasza o. Patryk Osadnik OMI, misjonarz oblat, który od września odpowiedzialny jest za Wolontariat Misyjny NINIWY.

Odwrócić kierunek. O Janie Pawle II, memach i synodalnej kulturze słuchania 

W 2024 roku planowane są wyjazdy do Kazachstanu, Gruzji, Mołdawii, Rumunii, Maroka, Francji (Lourdes) i Kamerunu.
Aby zostać wolontariuszem, trzeba spełnić kilka podstawowych warunków: mieć ukończone 18 lat w dniu wyjazdu na misje, praktykować wiarę w Kościele rzymskokatolickim i – w przypadku niektórych kierunków – wykazać się przynajmniej podstawową znajomością języka docelowego kraju. Wymagany jest też udział w minimum trzech z pięciu spotkań przygotowawczo-formacyjnych, które najczęściej odbywają się w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku (w planie jest też jeden wyjazd integracyjny w Beskidy). Termin pierwszego spotkania to 24–26 listopada.

W Wolontariat Misyjny NINIWY włączyło się już ok. 100 osób, angażując się na czterech kontynentach. W ostatnich latach wolontariusze posługiwali m.in. w Ukrainie, Białorusi, Czechach, Kazachstanie, Mołdawii, Syberii, Kamerunie czy Madagaskarze. A po wybuchu wojny w Ukrainie kilkadziesiąt osób przez kilka tygodni pomagało uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej.

Wolontariat Misyjny NINIWY zaprasza   Niniwa

Wyjazd na wolontariat trwa od dwóch tygodni do sześciu miesięcy. Najwięcej osób wyjeżdża latem. Celem są najczęściej placówki misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz inne miejsca prowadzone przez zaprzyjaźnionych księży i siostry zakonne. Z racji wieloletniego zaangażowania w Białorusi i Ukrainie Wolontariat Misyjny NINIWY mocno związany jest ze Wschodem, ale w planach jest wytyczenie nowych kierunków do Afryki, Azji czy Ameryki Południowej.

Chcesz dołączyć? Masz pytania? Napisz na info@wolontariatmisyjny.pl. Więcej informacji znajdziesz na www.niniwa.pl i www.wolontariatmisyjny.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama