107,6 FM

Chorzów. Obchody Światowego Dnia Wcześniaka

Około 6% dzieci rodzi się przedwcześnie. Obchody Światowego Dnia Wcześniaka zorganizowano w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Dziś Dzień Wcześniaka. Szczególnie zwracamy uwagę na dzieci urodzone przed 37. tygodniem życia. Od lekarzy i rodziców wymagają one większej troski w pierwszych miesiącach życia.

Joanna Wilk-Tyl ordynator oddziału neonatologicznego w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie podkreśla, że wcześniaki wymagają większej opieki. Ze względu na słabiej rozwinięty układ odpornościowe,  niezalecane są np. zbyt wczesne odwiedziny gości:

Dodajmy, że noworodki urodzone przedwcześnie mogą przebywać w szpitalu nawet kilka miesięcy. Najbardziej zagrożone są te, które urodzą się jeszcze przed 32. tygodniem ciąży.

Chorzów. Obchody Światowego Dnia Wcześniaka   Mama z urodzonym przedwcześnie małym Bogdanem Mateusz Kornas / Radio eM

Sylwia Gliszczyńska-Kanik - doradca laktacyjny ze szpitala w Chorzowie, podkreśla jak ważne jakie karmienie noworodka mlekiem kobiecym:

Co roku około 6% wszystkich noworodków przychodzących na świat w Polsce to dzieci urodzone przedwcześnie. Ważą zwykle mniej niż 2500 g.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama