107,6 FM

Region. Projekt STOP SMOG GZM ma swojego operatora

Projekt STOP SMOG Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ma swojego operatora. Została nim Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, która zajmie się projektami termomodernizacji lub wymiany źródeł ciepła w 210 budynkach mieszkalnych.

W fazę realizacji wchodzi program STOP SMOG w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dzięki niemu u 210 beneficjentów zostanie przeprowadzona termomodernizacja budynków, często połączona z wymianą źródeł ciepła. To pierwszy etap programu STOP SMOG, który ma poprawić jakość powietrza w Metropolii, zarazem nie uderzając w finanse mieszkańców. - Mówi wiceprzewodniczący GZM, Henryk Borczyk:

- Chodzi między innymi o skoordynowanie działań, które do tej pory były wykonywane autonomicznie – mówi prezes Fundacji FEWE, Szymon Liszka:

Celem programu jest zmniejszenie emitowanych niebezpiecznych substancji oraz wsparcie gmin w ich działaniach pro-ekologicznych. - Mówi Blanka Romanowska, dyrektor departamentu infrastruktury i środowiska GZM:

Koordynacją zadań w programie STOP SMOG zajmie się Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. W pierwszym etapie jej pracownicy przeprowadzą audyty energetyczne u uczestników projektu.

Na razie w programie bierze udział 11 gmin – to między innymi Bytom, Dąbrowa Górnicza czy Katowice.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama