107,6 FM

Katowice. Jest 12. wydanie Kalendarza Trzech Religii

12. wydanie Kalendarza Trzech Religii trafiło do dystrybucji. To wyjątkowa, powstająca w Katowicach publikacja, która przedstawia wszystkie najważniejsze święta wyznań chrześcijańskich, judaizmu i islamu.

Powstał Kalendarz Trzech Religii na 2024 rok. Publikacja już po raz dwunasty łączy ze sobą najważniejsze święta wyznań chrześcijańskich, judaizmu i islamu. Tegoroczna edycja to w dodatku ukłon w stronę Europejskiego Miasta Nauki 2024, czyli Katowic, ponieważ przedstawia osobistości świata nauki reprezentujące różne religie.

O głównej idei stojącej za projektem mówi jego współtwórczyni Mariola Kozubek z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego:

- Lekko zmieniła się też szata graficzna kalendarza - mówi odpowiedzialny za nią ksiądz Dawid Ledwoń:

Naukowe wydanie publikacji to odpowiedź na otrzymanie przez Katowice tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024. Kalendarz będzie można zdobyć bezpłatnie w katowickim Centrum Informacji Turystycznej i na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Łącznie do dystrybucji trafi 6 tysięcy sztuk Kalendarza Trzech Religii. Część trafi do mieszkańców Katowic, a część - do sympatyków publikacji z Polski i z całego świata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama