107,6 FM

Zabrze. Otwarto wiadukt łączący zachodnią część miasta z Sośnicą

Władze Zabrza oddały do użytku wiadukt w ciągu ulicy Roosevelta. To wyczekiwane połączenie pomiędzy zachodnią częścią miasta a gliwicką Sośnicą. Inwestycja miała 2-letnie opóźnienie.

Wiadukt łączący zachodnią część Zabrza z Sośnicą otwarty. Po 3 latach ponownie możliwy jest przejazd całą ulicą Roosevelta. Inwestycja trwała o dwa lata dłużej, niż zakładano z powodu problemów ze wstrzymywaniem ruchu kolejowego oraz ze względu na braki w dokumentacji. Wiadukt udało się jednak dokończyć, a mieszkańcy zyskali komfortowy i bezpieczny obiekt. - Mówi Danuta Bochyńska-Podloch, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Zabrzu:

Zakończenie inwestycji cieszy przede wszystkim okolicznych mieszkańców, którzy do tej pory musieli korzystać z czasochłonnych objazdów.

W ramach inwestycji wiadukt został zburzony i zbudowany na nowo, zwiększyła się jego nośność, a wzdłuż drogi zostały poprowadzone chodniki i ścieżka rowerowa. Całość inwestycji kosztowała 14 milionów złotych, z czego większość pochodziła z budżetu miasta.

Oddana do użytku inwestycja będzie przez jakiś czas nosiła nazwę "Wiaduktu Miłości". Wszystko ze względu na datę otwarcia, która wypadła w dzień zakochanych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama