107,6 FM

Siemianowice Śląskie. Możliwe powiększeni sieci tramwajowej w mieście

Możliwe jest powiększeni sieci tramwajowej w Siemianowicach Śląskich. Do spółki Tramwaje Śląskie trafiły propozycje ratusza zakładające wydłużenie istniejącej aktualnie linii do Bytkowa, a nawet do Michałkowic.

Tramwaje Śląskie przyjrzą się planom rozbudowy siatki połączeń w Siemianowicach Śląskich. Spółka, na wniosek władz miasta, ogłosiła przetarg na wykonanie wstępnego projektu wydłużenia linii kończącej się dziś na Placu Skargi. Cel tych działań to sprawdzenie, czy rozbudowa jest możliwa i w jakim kształcie. - Prezydent Siemianowic Rafał Piech zaznacza, że pomysł jest między innymi efektem spotkań z młodzieżą:

Ewentualny dokładny projekt linii w kierunku Bytkowa to jednak kwestia co najmniej kilku kolejnych lat, na razie trzeba sprawdzić czy to się może udać – mówi Andrzej Zowada z Tramwajów Śląskich:

Kolejna kwestią są pieniądze na wydłużenie linii tramwajowej. Tramwaje Śląskie zaznaczają, że zdobycie środków na budowę byłoby możliwe dopiero po 2027 roku.

W najbliższych latach możliwe jest również przywrócenie połączenia kolejowego do Siemianowic. Wybrany wariant jednej ze szprych CPK pozwala bowiem na utworzenie peronów w centrum miasta i w Bytkowie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy