107,6 FM

Świętochłowice. Inteligentne pojemniki na śmieci jeszcze w tym roku

W Świętochłowicach pilotażowo pojawi się nowy system segregacji odpadów. Na osiedlu w rejonie ulicy Polnej stanie 20 specjalnych kontenerów otwieranych za pomocą kodów naklejanych na worki na śmieci. Dzięki temu system będzie kontrolował to, w jaki sposób mieszkańcy segregują odpady.

Świętochłowice wprowadzą system inteligentnych pojemników na śmieci. Do końca roku 20 takich urządzeń stanie na jednym z osiedli. Każde z okolicznych mieszkań otrzyma swoje kody naklejane na worki, które – po zeskanowaniu – otworzą odpowiedni pojemnik na śmieci.

- Docelowo, po okresie pilotażu urządzenia mają pojawić się też w innych częściach miasta – mówi Beata Grzelec-Spetruk ze świętochłowickiego ratusza:

- Takie inteligentne kosze mają nie tylko zmieniać nawyki, ale też przyczynić się do obniżenia opłat za śmieci – mówi prezydent Świętochłowic, Daniel Beger:

Rozpoznawanie rodzaju wyrzucanych śmieci mają ułatwiać zamontowane w pojemnikach wagi. Jak zapowiadają władze miasta, wdrożenie systemu poprzedzi seria spotkań informacyjnych dla mieszkańców.

Pierwsze kontenery na śmieci nowej generacji mają stanąć przed końcem tego roku. Miasto zdobyło na ich instalację 2 miliony złotych ze środków rządowych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama