107,6 FM

Franciszek zaproponował, aby Święta Rodzina stanowiła wzór dla wszystkich rodzin świata

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej papież przypomniał, że dzisiaj obchodzone jest wspomnienie liturgiczne św. Józefa Rzemieślnika i zaproponował, aby Święta Rodzina stanowiła wzór dla wszystkich rodzin świata. Zaapelował też o modlitwę w intencji pokoju.

"Dziś, 1 maja, wraz z całym Kościołem wspominamy św. Józefa Rzemieślnika i rozpoczynamy miesiąc maryjny. Dlatego każdemu z was chciałbym zaproponować Świętą Rodzinę z Nazaretu jako wzór wspólnoty domowej, wspólnoty życia, pracy, miłości.

Nie zapominajmy też o modlitwie w intencji pokoju. Módlmy się za narody, które są ofiarami wojny. Wojna jest zawsze porażką, zawsze. Pomyślmy o udręczonej Ukrainie, która tak bardzo cierpi, pomyślmy o mieszkańcach Palestyny i Izraela, którzy są w stanie wojny, pomyślmy o ludzie Rohingja, o Mjanmie i prośmy o pokój, prośmy o prawdziwy pokój dla tych ludów i dla całego świata. Niestety. dzisiaj największy dochód przynoszą inwestycje w produkcję broni. Straszne jest zarabianie na śmierci. Prośmy o pokój, niech zapanuje pokój." - powiedział papież.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama