107,6 FM

Agnieszka Rupniewska, Prezydent Zabrza: finanse miasta w dramatycznym stanie

Stan finansowy miasta Zabrze można określić jako dramatyczny – powiedziała prezydenta Agnieszka Rupniewska. Zapowiedziała też, że wzrośnie cena wody, a podwyżka została zatwierdzona przez poprzednie władze Zabrza.

O fatalnej sytuacji finansowej budżetu miasta mówiła na pierwszej konferencji po objęciu fotelu prezydenta Zabrza - Agnieszka Rupniewska. Jak zaznaczyła, prowadzony aktualnie w magistracie audyt wewnętrzny wykazał, że niektóre z wydziałów wydały już 90% środków przeznaczonych na cały rok funkcjonowania:

Prezydent Zabrza podkreśla, że urzędnicy pod lupę wezmą miejskie inwestycje. Część z nich, jak na przykład oddane niedawno do użytku centra przesiadkowe, generują bowiem duże straty w związku z eksploatacją.

Podwyżki cen wody w Zabrzu

Mieszkańcy Zabrza muszą przygotować się na duże podwyżki ceny wody. Od 21 maja wejdzie w życie nowa taryfa, według której koszt metra sześciennego wody i ścieków wzrośnie do blisko 19 złotych z dotychczasowych 16 złotych 85 groszy. Jak tłumaczy prezydent Zabrza, Agnieszka Rupniewska, cena ta została ustalona i zatwierdzona przez poprzednie władze miasta:

Aktualnie w zabrzańskim magistracie trwa audyt wewnętrzny. Ma on ukazać rzeczywistą skalę zadłużenia miasta i przeorganizować prace urzędników w celu szukania oszczędności.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama