107,6 FM

Trener Rafał Górak (GKS Katowice): mistrzostwa na bardzo wysokim poziomie

O tym dlaczego nie lubi serii rzutów karnych, co może być niebezpieczeństwem dla reprezentacji Hiszpanii i jak wygląda sytuacja w jego GKSie Katowice przed startem sezonu ekstraklasy. W rozmowie z Radiem eM swoimi przemyśleniami podzielił się trener Rafał Górak.

- Mecz Niemców z Hiszpanami był na ogromny poziomie, chyba na razie najlepszy mecz na mistrzostwach - stwierdził szkoleniowiec GieKSy Katowice. Pytany o defensywną grę wielu drużyn, dodał, że podoba mu się "myśl taktyczna" jaką prezentuje wielu trenerów na mistrzostwach. 

Jednocześnie przestrzegł przed faworyzowaniem Hiszpanów. - Może przyjść jeden mecz, kiedy wszystko wywróci się do góry nogami. Mają dużo młodzieży i wcale nie muszą tak dojrzale prezentować się do końca turnieju - zauważył trener Górak.

Trenera GieKSy zapytaliśmy o transferowe przymiarki przed sezonem ekstraklasy. Czy Alan Czerwiński i  Imran Oulad Omar wzmocnią drużynę? - Jesteśmy bardzo blisko, natomiast jestem orędownikiem tego, żeby jako trener, o danym zawodniku mówić dopiero po podpisaniu kontraktu. (...) Na razie czekam - odpowiedział trener Rafał Górak.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy ze szkoleniowcem drużyny, która w sezonie 2024/2025 wróci na boiska piłkarskiej ekstraklasy:

Rozmawiał Mateusz Kornas. (rozmowa 8.07)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy