107,6 FM

 • Gabriela
  28.02.2019 07:05
  Zgorszenie oznacza przede wszystkim uczynienie kogoś gorszym, niż był. Trzeba uważać, by nie gorszyć „maluczkich”, a zarazem być czujnym, aby samemu nie ulec zgorszeniu. Na tej drodze Jezus zaleca daleko idący radykalizm: odcięcie ręki czy nogi, wyłupienie oka. Byle tylko zachować w sobie chroniąca przed zepsuciem sól. To, podany przez Niego sposób na zachowanie pokoju. Zgorszenie bowiem jest jak „piąta kolumna”. Rozsadza od środka. Dlatego gorszycieli powinno się bezkompromisowo i radykalnie, uwiązawszy „kamień młyński u szyi” usuwać. To nauka Ewangelii. A praktyka Kościoła? Chodzący w chwale gorszyciele rzadkością - niestety! - bynajmniej nie są ...
  • Barbara
   28.02.2019 23:06
   Nie mogę znowu zgodzić się z tym, co Pani pisze, że gorszycieli powinno się... uwiązawszy kamień młyński u szyi usuwać... i wrzucać w morze!! I jeszcze stwierdza Pani, że to jest nauka Ewangelii!!! Pan Jezus nie namawia do torturowania i zabijania grzeszników! Posługuje się tak strasznym wyolbrzymieniem jedynie dlatego, by wyrazić ważną prawdę, jak wielkim grzechem jest gorszyć drugiego - pomniejszać, odbierać mu wiarę, nadzieję, miłość! Jezus wykazuje, że ciężar takiego grzechu jest aż tak ogromny!
   doceń 0
 • albert
  28.02.2019 09:16
  Aby nie gorszyć, to trzeba najpierw wiedzieć co to jest gorszenie i na czym polega. Tą sprawę można przyrównać do czarnej dziury w ludzkiej świadomości. Jest to wina edukacji religijnej w Kościele.
  doceń 1
 • Rafaello
  28.02.2019 15:26
  Upadek zaczyna się od niepokoju, od rozdwojenia.
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter