107,6 FM

 • ape
  16.03.2015 11:20

  KONKRETY

  To prawda, usłyszeć słowo i uwierzyć mu. Dlatego można tylko przyjrzeć się potem jak działa słowo dane nam gdzieś daleko.

  To co mnie jeszcze dzisiaj poruszyło, to przejście ze słów do czynów, do tzw konkretów i wyobrażenie sobie tej sceny.

  Przychodzi człowiek w rozterce, bólu i rozpaczy. Słyszał o jakimś wielkim cudotwórcy, który przybył z Judei, więc idzie do niego po pomoc, skoro lekarze są bezsilni.

  Matka została z dzieckiem, a on idzie szukając ostatniej deski ratunku.

  Przychodzi, mówi do tego magika, a może i proroka, żeby przyszedł, bo musi przecież przyjść. Skoro ma uzdrowić to wg wszystkich wyobrażeń o cudotwórcach i tym co słyszał o Jezusie, musi włożyć palce, położyć ślinę, przemówić do osoby umierającej z bliska.

  Rozpacz, szybko, chodź, mam pieniądze, to niedaleko, chodź, zapłacę, chodź, no szybko! no!

  Jezus rzekł do niego: „Jeżeli znaków i cudów nie zobaczycie, nie uwierzycie”. 

  Jakaż musiała być reakcja? Szok, mi bogaczowi się nie odmawia.

  Chciał najpierw powiedzieć, NIE CHRZAŃ, TYLKO CHODŹ DAM TYLE ILE POTRZEBUJESZ, ale ..

  O czym on w ogóle mówi? Ale skoro tak mówi...mówi o uwierzeniu bez znaków, tak, często o tym myślał jaka jest jego wiara, bez znaków, na państwowej posadzie, a tu jeszcze dziecko umiera, co robić? On człowiek konkretów a ten oto mówi mu o wierze, przypomina o niej.

  Tak ma rację, ale KONKRETY! polityka polityką, a SYN umiera, SYN , ALE CZY JA ZASŁUGUJĘ NA TAK KONKRETNY ZNAK?...z pokorą i smutkiem poprosił:

  "Powiedział do Niego urzędnik królewski: „Panie, przyjdź, zanim umrze moje dziecko”. 

  Z tych słów najbardziej serce włożył do słów Panie przyjdź a w miejscu dziecko potoczył łzy...

  Pokora i miłość

  W nich zamieszkała wiara...

   

  doceń 1
 • dorotamak
  16.03.2015 22:51
  Pan Jezus do dzisiaj sprawia cuda, tylko wielu ludzi z wyboru ich nie zauwaza, albo blednie tlumaczy. Nawet jakby Pan Jezus stanal przed nimi, to pewnie by nie uwierzyli.
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.