Niektórzy lubią poezję – to tytuł wiersza Wisławy Szymborskiej.
Nabożeństwo „Gorzkich żali” zaczyna się od pobudki. Pamiętam jak na obozie harcerskim głos trąbki wzywał nas do zerwania się z łóżek.
Brak zaradności, siły, deficyt bliskości. Pozornie wydaje się, że rytm życia potrafi to jakoś uzupełnić.
Internet od samego początku swego istnienia jest częścią realu. To co o się w nim dzieje ma bardzo wielki, rosnący, wpływ na zwykłą egzystencję miliardów ludzi na ziemskim globie.
W miniony czwartek wieczorem aula Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego wypełniła się poezją.
W Polsce, jak to w Polsce, partie polityczne na co dzień dzielą się na mniejsze i jeszcze mniejsze, bo dzielą je przecież – jak zapewniają rozłamowcy - nie do pogodzenia różnice programowe.
Czy jest jakaś korzyść z otrzymywania nagród? Ktoś powie – bezzasadne pytanie. No, bo przecież – stajesz na podium, przez chwilę błyszczysz, co prawda - nie tylko od świateł, ale i ze zdenerwowania, dostajesz to i owo, także oklaski i… schodzisz ze sceny.
Żyjemy więc w cywilizacji masowej, bez Boga, w cywilizacji, gdzie ateizm przestał już dziwić.
„Czego oczekujesz od swego nowego auta? Ekscytacji? Inspiracji?” - dopytywał mnie niedawno w reklamie producent znanej marki samochodów.
Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele oraz w niektóre inne dni, bo tak brzmi jej pełny tytuł, została uchwalona 10 stycznia 2018 roku, a wprowadzona w życie w marcu tam tegoż roku.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07