107,6 FM

Ikona Częstochowska już w Meksyku

Peregrynująca przez świat kopia ikony Matki Bożej Częstochowskiej dotarła 3 grudnia do Meksyku. Przybyła tam z Chicago, w ramach peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życie.

Ikona Matki Bożeju przyleciała z Chicago, w ten sposób realizując i przypominając umowę Kościoła meksykańskiego i archidiecezji chicagowskiej o współpracy w dziedzinie obrony życia, którą w roku 1999 podpisali kard. Riviera z Meksyku oraz kard. George z Chicago.

W kolejnych dniach ikona Matki Bożej Częstochowskiej będzie peregrynować po kolejnych miastach. W czwartek, 4 grudnia, zatrzymała się w Salamance, gdzie zaplanowano procesję samochodową do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek ikonę będzie można zobaczyć w Querétaro, gdzie Msza św. zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej El Pueblito. Z kolei w sobotę, 6 grudnia, odbędzie się tam sympozjum pro-life, prowadzone przez ks. Inocencio Llama. Spotkanie będzie poświęcone leczeniu syndromu postaborcyjnego.

W niedzielę, 7 grudnia, ikona przybędzie do parafii Matki Boskiej Częstochowskiej Matki Meksyku. Kościół ten powstał dzięki współpracy Kościoła w Polsce i w Meksyku oraz pomocy Polonii meksykańskiej.

8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi, Czarna Madonna zatrzyma się w tzw. starej bazylice w Sanktuarium Matki Bożej Obu Ameryk w Guadalupe. W ubiegłym roku 8 grudnia ikona odwiedzała Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w USA, a rok wcześniej gościła w Lourdes.

11 grudnia w Sanktuarium w Guadalupe zostanie odprawiona Msza św. w intencji obrony życia. W tym czasie do tego największego na świecie sanktuarium przybywają miliony ludzi z uwagi na święto Matki Bożej z Guadalupe przypadające 12 grudnia.

Wizyta Ikony Częstochowskiej jest w Meksyku silnie połączona z czcią św. Jana Pawła II, który cały oddał się Maryi, a wizerunek Ikony Częstochowskiej otaczał wielką miłością i codziennie się przed nim modlił. Meksykanie znakomicie pamiętają, że pierwsza zagraniczna pielgrzymka św. Jana Pawła II była właśnie do ich kraju, jeszcze przed pierwszą wizytą w Polsce. Ojciec Święty powiedział wówczas: „W mojej Ojczyźnie mawia się: Polonia semper fidelis. Chciałbym także powiedzieć: Meksyk semper fidelis, zawsze wierny.”

Peregrynacja Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” trwa już ok. 2 lata. Meksyk jest 27 krajem, w którym wierni mogli modlić się przed wizerunkiem Czarnej Madonny. Na trasie od Władywostoku do Fatimy (I etap) i od wyspy św. Klemensa do Phoenix, przez 46 stanów USA oraz kilka prowincji kanadyjskich, ikona Matki Bożej Częstochowskiej przejechała ok. 150 tys. km. Pielgrzymka nadal trwa.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama