107,6 FM

Uwaga na oszustów!

Złodzieje podszywają się pod organizatorów Światowych Dni Młodzieży i wyłudzają pieniądze od wiernych.

Ktoś podszywa się pod organizatorów Światowych Dni Młodzieży i podając numer swojego konta bankowego zbiera pieniądze na organizację ŚDM. Sprawa została już skierowana do prokuratury - poinformował ks. Adam Parszywka z Komitetu Organizacyjnego. Kapłan apeluje o rozsądek i dokładne sprawdzanie, czy prośba o wsparcie ŚDM rzeczywiście kierowana jest przez organizatora.

- Odkryliśmy, że są profile na YouTube, które podszywają się pod kanał oficjalny ŚDM. Jest tam link do przekazywania darowizn na rzecz ŚDM. To nie jest nasze konto! Autorzy tego profilu korzystają też z oficjalnego logo i hymnu ŚDM, nie mając do tego praw autorskich - poinformował w rozmowie z KAI ks. Adam Parszywka.

Ks. Parszywka przestrzega przed "nielegalnymi autorami" takich kont i apeluje o zwracanie uwagi, kto stoi za prośbą o darowizny na ŚDM. - Przypuszczam, że takie fikcyjne konta będą się jeszcze pojawiały, w różnym wydaniu, czasem pewnie ktoś będzie rozdawał ulotki z nr konta - przestrzega. Kapłan poinformował także, że sprawa przeciwko właścicielom takich kont została już skierowana do prokuratury.

Jedyne oficjalne konto Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, na które przyjmowane są darowizny to: CITI BANK HANDLOWY 0/KRAKÓW: NR RACHUNKU PLN 18 1030 1188 0000 0000 0969 3201

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama