107,6 FM

Matka Boża między kocami

W skierniewickim kościele garnizonowym zakończyła się zbiórka ciepłej odzieży dla uchodźców z Iraku.

To już trzecia taka akcja, zorganizowana przez parafię garnizonową. Za pierwszym razem - tak, jak teraz - zbierana była ciepła odzież, zaś kolejnym razem - artykuły spożywcze i chemiczne.

Księża przyznają, że są pod wrażeniem zaangażowania mieszkańców Skierniewic. - Nie tylko przywożą wory ubrań, ale też rozgłaszają akcję dalej, rozwieszają ogłoszenia w zakładach pracy i zachęcają ludzi ze swoich środowisk - mówi ks. mjr Paweł Piontek, proboszcz parafii.

Co ciekawe, tym razem organizatorzy zdecydowali się też spełnić marzenie uchodźców, którzy przed prześladowaniami schronili się w Kurdystanie. - Pani Krystyna, która jako pierwsza przyszła do mnie z prośbą o zorganizowanie zbiórki, usłyszała, że jeden z uchodźców marzy o obrazie Matki Bożej. Gdy to ogłosiliśmy, wierni zaczęli przynosić wizerunki Maryi, więc razem z ciepłymi ubraniami i kocami do Iraku pojedzie Matka Boża - opowiada ks. proboszcz.

Paczki przewieziono do Rzeszowa, gdzie ma siedzibę Fundacja "SOS dla Życia", organizator podobnych zbiórek w całej Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama