107,6 FM

Zawieszony w czynnościach kapłańskich

W związku z postawieniem przez prokuraturę księdzu diecezji gliwickiej zarzutów posiadania marihuany oraz udzielania jej osobom niepełnoletnim, Kuria Diecezjalna w Gliwicach dzisiaj, 25 lutego, wydała komunikat w tej sprawie.

"Z głębokim ubolewaniem i zaskoczeniem przyjęliśmy informację o niestosownym, niedojrzałym i nieakceptowalnym zachowaniu jednego z młodych kapłanów naszej diecezji w związku z przedstawieniem mu zarzutów posiadania marihuany oraz udzielania jej osobom niepełnoletnim.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że do czasu zakończenia postępowania prowadzonego przez powołane do tego organa państwowe, a także do chwili zakończenia postępowania ze strony kurii gliwickiej – z dniem dzisiejszym wikariusz ten został zawieszony we wszystkich czynnościach kapłańskich.

Równocześnie kuria gliwicka deklaruje wszelką pomoc instytucjom publicznym w wyjaśnieniu wszystkich okoliczności incydentu z udziałem tegoż kapłana (młodego wikariusza) naszej diecezji.

Wyrażamy nadzieję, że wszystkie okoliczności tej sprawy zostaną ostatecznie i kompetentnie wyjaśnione dla dobra osób – uczestników incydentu oraz z pożytkiem dla wszystkich, którzy mogą czuć się urażeni zaistniałą sytuacją."

Kuria Diecezjalna w Gliwicach

Kanclerz kurii

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama