107,6 FM

220 zdobionych jaj

"EGGSpozycja. Górnośląskie kroszonki 2015" - wernisaż wystawy już w sobotę.

W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu od 21 marca do końca kwietnia będzie można podziwiać zdobione jajka wielkanocne, zgłoszone na tegoroczną edycję konkursu "Górnośląskie kroszonki 2015”. Wzięło w nim udział 41 osób, w tym 12 debiutantów. Dostarczyli oni w sumie 220 kroszonek (44 zestawy po 5 sztuk) zdobionych w sposób tradycyjny, jak również nowatorski.

Podczas otwarcia wystawy, które odbędzie się 21 marca o 11.00 w budynku przy ul. Wojciecha Korfantego, wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu. Przewidziany jest także pokaz zdobienia jaj sitowiem w wykonaniu Olgi Palecznej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane