107,6 FM

Zachęcam do modlitwy za uwięzionych pod ziemią

W związku z wypadkiem na kopalni "Wujek" Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, prosi o modlitwę w intencji uwięzionych górników, ich rodzin oraz ratowników prowadzących akcję poszukiwawczą.

W ostatnich dniach towarzyszymy serdeczną pamięcią dwóm górnikom z kopalni "Wujek" Ruch Śląsk, którym poważny wstrząs tektoniczny odciął drogę powrotu z miejsca pracy.

Wszystkich archidiecezjan wraz z ich duszpasterzami zachęcam do wytrwałej modlitwy w intencji uwięzionych górników, ich rodzin oraz ratowników górniczych, prowadzących akcję ratunkową w ekstremalnie trudnych warunkach.

W tych intencjach odprawię jutro, we wtorek 21 kwietnia o godz. 18.00, Mszę świętą w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach. Kapłanów i wiernych - szczególnie z dekanatu Kochłowice - gorąco zapraszam do uczestnictwa w tej Eucharystii.

Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem świętej Barbary, patronki górników, polecam wszystkie trudne sprawy Śląska oraz całego Górniczego Stanu, zaś w sposób szczególny ostatnie tragiczne wydarzenia na kopalni "Wujek" Ruch Śląsk.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Wiktor Skworc

arcybiskup metropolita katowicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama