107,6 FM

Matka Boża z Aparecidy pojechała do Fatimy

W maryjnym sanktuarium narodowym w Aparecidzie sprawowano w niedzielę uroczystą Mszę "posłania" jubileuszowej kopii figurki czczonej tam Patronki Brazylii do sanktuarium w Fatimie.

Eucharystii przy głównym ołtarzu bazyliki przewodniczył kard. Raymundo Damasceno Assis. On też stanął na czele 400-osobowej delegacji biskupów, księży i osób świeckich, która w poniedziałek 11 maja udała się z kopią figurki do Fatimy na uroczystą intronizację Matki Bożej z Aparecidy we wtorek 12 maja. W ramach trzyletnich przygotowań do obchodów 300-lecia wyłowienia figurki jej wierne kopie nawiedzają poszczególne brazylijskie diecezje.

Ten brazylijski akt religijny celebrowany w Fatimie był transmitowany bezpośrednio przez tutejsze katolickie stacje telewizyjne. Jest to jeden z punktów przygotowawczych do duchowego przeżywania, za dwa lata, jubileuszu 300 lat, jakie upłyną od wyłowienia figurki Matki Bożej przez trzech rybaków w rzece Paraiba do Sul. Od tamtego pamiętnego 1717 r. katolicki naród brazylijski czci Maryję Niepokalaną jako swoją Orędowniczkę, Patronkę i Królową, nazywając Ją Aparecidą, czyli „pojawiającą się, ukazującą się”. W 2017 r. odbędą się będą wspólne uroczystości w sanktuariach w Fatimie i w Aparecidzie dla uczczenia stulecia maryjnych objawień fatimskich oraz 300-lecia kultu Patronki Brazylii.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama