107,6 FM

Biada niewdzięcznikom

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Mt 11,23

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.

«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».


Biada tobie, Korozain, biada tobie, Betsaido. A ty, Kafarnaum, wcale nie zostaniesz wyniesione do nieba, ale zejdziesz do Otchłani. Dlaczego? Bo choć w tych miejscowościach działy się wielkie cuda, ich mieszkańcy nie uwierzyli Jezusowi. Nie ma co wzruszać ramionami i twierdzić, że nic mi do tego, bo nie mieszkam ani w Korozain, ani w Betsaidzie, ani w Kafarnaum. Ale… Czy jestem lepszy od ich niewdzięcznych mieszkańców? Ja też doświadczyłem w życiu wielu Bożych łask. Pierwszą jest już samo to, że żyję. Kolejnymi: że mam się dobrze, że jestem zdrowy, mam rodzinę, pracę. W życiu każdego z nas można znaleźć pewnie jeszcze jakieś inne łaski, o których prócz nas samych wiedzą najbliżsi albo tylko Bóg. Czy te doznane przeze mnie łaski mają przełożenie na moją wiarę, na żar mojej miłości do Chrystusa? Oby nasza wdzięczność nie była podobna – jak to ujął psalmista – do chmur na świtaniu. Czyli do tych chmur, które gdy tylko słońce przygrzeje mocniej, szybko znikają. Głupio za dobro odpłacać Bogu niewdzięcznością.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gabriela
    12.07.2016 13:30

    Są życiowe wybory i sytuacje, z których człowiek niestety się nie nawraca. Bywa, że pociągają za sobą życiowe sytuacje i wybory innych …
    „Jezu, ufam Tobie” wypowiadane w sytuacji, gdy od lat wydaje się Go judaszowym pocałunkiem, jest niegodziwe.

    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter