107,6 FM

Szczęść Boże na drogę!

Na kalwaryjskie wzgórze zaprasza kustosz piekarskiego sanktuarium.

O tym, dlaczego kobiety przychodzą do Piekar i jakie znaczenie ma pielgrzymka w Roku Miłosierdzia, opowiada ks. prał. Władysław Nieszporek. Do Śląskiej Gospodyni zaprasza wszystkie kobiety i zapewnia, że sanktuarium jest w pełni gotowe na przyjęcie pątniczek.

Zaproszenie na pielgrzymkę do Piekar (21 sierpnia 2016)
Gość Katowicki
– Czas pielgrzymowania w sierpniu to czas wielkiego zaangażowania ludzi, którzy przychodzą, aby pokłonić się Matce Bożej. Przychodzimy również do Piekar, zwłaszcza w niedzielę 21 sierpnia, kiedy stajemy przed obrazem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w wielkiej rzeszy kobiet i dziewcząt, które chcą, wpatrzone w ideał Matki Bożej jako kobiety, nauczyć się jak żyć na nowo. I ciągle od nowa zaczynając, przychodzą tutaj, aby stać się człowiekiem mocnym, mocną kobietą, która chce żyć według ideałów, które są zapisane w Ewangelii – mówi ks. Nieszporek.

– Szczególnie w Roku Miłosierdzia patrzymy na swoje życia jak na życie kształtowane przez Chrystusa Miłosiernego (...). Matka Miłosierdzia (…) zaprasza wszystkie kobiety i panie do Piekar, aby przyszły na piekarskie wzgórze. Jesteśmy już przygotowani na przyjęcie wszystkich kobiet i pań (…). Zapraszamy serdecznie! Przyjdźcie, aby razem modlić się u stóp Panienki Piekarskiej i wypraszać łaski dla siebie, dla swoich rodzin, parafii, całego naszego regionu i Polski – dodaje.

Szczęść Boże na drogę!

Podczas pielgrzymki będzie można kupić film o Piekarach: „Jedyne takie Piekary”.

Jedyne takie Piekary
Gość Katowicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama