107,6 FM

GN 36

O kanonizowanej w najbliższą niedzielę Matce Teresie z Kalkuty a także reportaż o jednym ze zrujnowanych miasteczek włoskich przez trzęsienie ziemi.

Świętość w białym sari [Marcin Jakimowicz]

Matka Teresa nigdy nie twierdziła, że pomaga ludziom z pobudek humanitarnych. Za to bardzo często powtarzała: „Robię to, bo w drugim człowieku widzę Jezusa”. O kanonizowanej w najbliższą niedzielę Matce Teresie z Kalkuty, która mówiła, że świętość to nie luksus, tylko podstawowe zadanie każdego z nas, pisze Marcin Jakimowicz.

Modlitwa serca [Maciej Kalbarczyk]

Starożytni mnisi nazywali ją „chodzeniem w Bożej obecności”. Współcześnie nie tylko duchownym pomaga zbudować intymną więź ze Stwórcą. Co jest istotą Modlitwy Jezusowej?

Uczeń potrzebuje mistrza [rozmowa z Dariuszem Zalewskim]

„Myślimy sobie, że mamy poglądy, które są wynikiem naszych przemyśleń, ale tak naprawdę one powstają w wyniku dyskretnej manipulacji mediów, którym dajemy się sterować” – mówi znany pedagog Dariusz Zalewski. W rozmowie także o cnotach, wychowaniu szlachetnego człowieka oraz indyku.

Zranione serce Italii [Beata Zajączkowska]

To było jedno z najpiękniejszych włoskich miasteczek. Przyciągało perłami architektury, bajkowymi krajobrazami. Dziś Amatrice praktycznie nie istnieje. Reportaż z miasteczka zrujnowanego przez trzęsienie ziemi.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama