107,6 FM

Chrześcijańska pokora jest cnotą maluczkich

Papież przypomniał pokorę Maryi, która nie mówiła innym o tym, co jej powiedział Anioł.

Maluczkim, a nie uczonym i mądrym Bóg objawia tajemnicę zbawienia - powiedział papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. W swojej homilii Ojciec Święty podkreślił znaczenie bojaźni Bożej, która nie jest lękiem, lecz pokorą. 

Franciszek podkreślił, że „życie pokorą chrześcijańską to posiadanie bojaźni Pana, która jest podążaniem w obecności Boga, starając się być nienagannymi”. TŁUMACZENIE: 
„Pokora jest cnotą maluczkich, prawdziwa pokora a nie pokora nieco teatralna, ludzi mówiących: jestem człowiekiem pokornym, choć dumnym, że nim jestem. Pokora maluczkiego, to pokora człowieka, który podąża w obecności Pana, nie obmawia innych, troszczy się jedynie o posługiwanie, czuje się najmniejszym.” 

Papież przypomniał pokorę Maryi Panny, która nie mówiła innym o tym, co jej powiedział Anioł. Na tym polega pokora: na podążaniu w obecności Pana z radością, bo w pokorze, radośni, bo strzeżeni przez Boga.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama