107,6 FM

"Jak mieć szczęśliwy związek", czyli IKEA zmienia nazwy produktów pod Google

Uzasadnienia są dwa: prawdziwe i oficjalne. To drugie całkiem ciekawe...

Szwedzka sieć sklepów z wyposażeniem domu IKEA postanowiła zmienić nazwy swoich produktów na znacznie bardziej skomplikowane. Np. dwuosobowe łóżko znane dotąd jako " lonset" od teraz będzie się nazywało "jak stworzyć szczęśliwy związek", praska do czosnku zyska nazwę " jak powiedzieć, że nie jestem zainteresowany", a zestaw ramek na fotografie  będzie można znaleźć wpisując w Google "potrzebuję więcej mężczyzn w moim życiu ".

Jaki klucz wybrano dla tworzenia nowych nazw starych produktów? Najczęściej wpisywane przez Szwedów zapytania w wyszukiwarce Google.

Rzeczywistym powodem zmiany jest oczywiście poprawienie pozycjonowania strony - dzięki temu zabiegowi, po wpisaniu przez internautę jednego z najpopularniejszych pytań, jako jedno z pierwszych wyświetleń pojawi się produkt IKEI.

Oczywiście takie tłumaczenie zabiegu zmiany nazw wyglądałoby jak nachalny marketing internetowego akwizytora. Dlatego marketingowcy IKEI przedstawili oficjalny powód zmiany nazw i doboru klucza według najczęstszych zapytań Szwedów. Jak mówi Magnus Jakobsson akcja oparta jest na założeniu, że produkty Ikei są „zaprojektowane, by rozwiązywać codzienne problemy”. W ten sprytny sposób rozwiązany został problem nazwy nie mającej nic wspólnego z produktem, do którego się odnosi.

Czy ta kampania obejmie wszystkie kraje, w których działa IKEA? Raczej nie. - To lokalna akcja promocyjna, nic nie wskazuje na to, by miała pojawić się w Polsce - powiedziała serwisowi Gosc.pl Agata Czachórska, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej w IKEA Retail.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama