107,6 FM

Dymisja prezes Polskiego Radia

Barbara Barbara Stanisławczyk-Żyła, która od roku kierowała Polskim Radiem, a przedwczoraj została ponownie wybrana na stanowisko prezesa jego zarządu podała się do dymisji - podała podała niezalezna.pl.

Serwis podał, że według nieoficjalnych informacji, powodem rezygnacji było powołanie na stanowisko wiceprezesa Polskiego Radia Mariusza Staniszewskiego. Barbara Stanisławczyk miała stwierdzić, że "wiceprezesa jej narzucono".

Jak powiedział PAP Jacek Czabański, Stanisławczyk "złożyła rezygnację odłożoną w czasie, tj. z dniem 31 marca". "Na pewno najpóźniej 31 marca zostanie powołany nowy prezes Polskiego Radia, który od kwietnia przejmie obowiązki" - zapewnił szef Rady Mediów Narodowych.

Jak mówił, w rachubę wchodzi rozpisanie nowego konkursu, ale w jego ocenie byłby to "zbędny trud". "Konkurs był niedawno rozpisany, kto był chętny na to stanowisko - mógł się zgłosić" – powiedział i dodał, że RMN "nie jest niczym ograniczona i może sięgnąć po osoby z tego przeglądu, ale również do osób, które nie brały udziału w tym konkursie; tutaj możliwe są różne rozwiązania".

"Przychylałbym się do tego, aby nowego konkursu nie rozpisywać, tylko aby rada skorzystała ze swoich ustawowych uprawnień i po prostu powołała nowego prezesa zarządu Polskiego Radia" - podsumował Czabański.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama